Podwójna grafika dzienna/nocna z podświetleniem — zmień zwykłe w niezwykłe!
– Stacy Keenan, Graphics Applications Specialist, EFI

Chcąc uzyskać spektakularną, podświetlaną grafikę, warto pomyśleć o technologii druku wielowarstwowego i białym tuszu EFI. Dzięki nim możesz cieszyć się zmienionym i jeszcze atrakcyjniejszym wyglądem grafiki po jej podświetleniu. Połącz technikę drukowania z dodającym dynamiki, programowalnym kasetonem reklamowym, aby tworzyć niezwykłe, animowane obrazy.

Obejrzyj poniższy materiał wideo (dostępny tylko w języku angielskim), aby zobaczyć podwójną grafikę dzienną/nocną z podświetleniem, wykorzystaną w Globalnym Centrum Innowacji EFI w Dziedzinie Druku w Londonderry. Malowniczy pejzaż gór został nadrukowany na podświetlanej tkaninie i zainstalowany w kasetonie reklamowym Vivalyte.

[vivalyteaurora.mp4]

Aby uzyskać taki efekt, konieczne było użycie dwóch oddzielnych plików — jednego, który będzie widoczny w dzień, oraz drugiego, widocznego w nocy. Finalny obraz składa się z trzech warstw nadruku — kolorowego obrazu, białego wypełnienia i drugiego kolorowego obrazu.

Obraz przedni jest widoczny, gdy podświetlenie kasetonu jest wyłączone. Białe wypełnienie zakrywa obraz tylny. Po włączeniu oświetlenia podświetlony zostaje obraz tylny, który staje się widoczny.

Na potrzeby naszej ekspozycji firma Vivalyte stworzyła niestandardowy skrypt, który w sposób sekwencyjny rozświetla siatkę programowalnych, białych diod LED wewnątrz kasetonu. Gdy podświetlenie kasetonu jest włączone, uwidaczniają się kolory tylnego nadrukowanego obrazu, tworząc realistyczny efekt zorzy polarnej, który jest widoczny w materiale wideo.

Aby dowiedzieć się więcej, obejrzyj nasz materiał wideo w serwisie YouTube poświęcony tworzeniu podwójnego obrazu dziennego/nocnego z podświetleniem przy użyciu technologii druku wielowarstwowego i białego tuszu EFI.

Chcesz się z nami skontaktować?

Contact me

Leave a Reply