Sukces działalności drukarskiej zależy od twórcy, a nie od producenta.

Blog zawiera streszczenie części informacji z prezentacji dr Joe Webba na konferencji Connect 2018 „On the Right Side of Creative Destruction (Po właściwej stronie twórczej destrukcji)” i jest w znacznym stopniu zainspirowany tą prezentacją.

 

Czasy się zmieniają

Utrata na znaczeniu tradycyjnego druku i utowarowienie części tradycyjnej produkcji wydruków grafiki informacyjnej i reklamowej to rzeczywistość, której nie można zignorować. Krajobraz rynku druku zmienia się i ewoluuje. Wymaga to byśmy się zmieniali wraz z nim i poszukali nowych, zyskownych możliwości, które na pierwszy rzut oka mogą nie być oczywiste.

 

Niepewność na rynku druku

Z roku na rok wiąż maleje zarówno zapotrzebowanie na tradycyjny druk, jak i ilość materiałów drukowanych w komercyjnych drukarniach. Wiele osób uważa, że największym tego winowajcom jest Internet. Prawie każdy ma natychmiastowy dostęp do informacji, których szuka. Internet, Google, YouTube oraz media społecznościowe sprawiają, że można niezwykle łatwo znaleźć informacje, gdy tylko są potrzebne, a także pobrać je w żądanym formacie, co zmniejsza potrzebę drukowania.

 

Do segmentu druku wchodzi wielu producentów drukujących banery, grafikę informacyjną i reklamy. Często korzystają oni z tanich drukarek atramentowych i mają niewielką wiedzę o branży drukarskiej. Takie drukarnie chcą zaistnieć na rynku, oferując niskie ceny, z którymi trudno konkurować. Ich usługi negatywnie wpłynęły na rynek i spowodowały utowarowienie dużej części tradycyjnej produkcji drukarskiej obejmującej wydruki grafiki informacyjnej i reklamowej.

 

Podupadanie sektora druku tradycyjnego oraz utowarowienie druku informacyjnego i reklamowego oznacza, że pojawiło się pokolenie potencjalnych nabywców materiałów drukowanych i osób składających zamówienia na wydruki, które nie zna druku, boi się go, ma z nim małe doświadczenie lub nie ma go wcale, a także nie rozumie jego możliwości. Drukarnie mają wybór: iść do przodu lub pozostać z tyłu.

 

Znaczenie kreatywności i druku cyfrowego

Nadal istnieje nadzieja, że rynek drukarski nie jest martwy. Musimy jednak edukować rynek na temat nowych i kreatywnych sposobów wykorzystywania druku do wyróżniania się i przebicia przez szum informacyjny. Potrzebna jest zmiana sposobu myślenia, oferty i technologii, która pozwoli na skorzystanie z nowych zyskownych możliwości.

 

Rynek drukarski nie jest martwy, ale nie oznacza to, że jest żywy

Kluczem JEST kreatywność. „Odnosząca sukcesy i dochodowa działalność drukarska jest oparta na umiejętnościach oraz kreatywności i zdolności przystosowywania się twórców, a nie producentów” (wypowiedź Dr Joe Webba).

 

Nowe kreatywne możliwości dotyczą prawie całkowicie druku cyfrowego. Dostępnych jest coraz więcej związanych z nim opcji i okazji. Pobierz oficjalny dokument „Jak skorzystać na kolejnej ewolucji możliwości wielkoformatowych?”. Zawiera on informacje o tym, w jaki sposób drukarnie mogą zyskać na najnowszych możliwościach związanych z drukiem wielkoformatowym w ewoluującej branży.

 

Korzystanie z okazji, jakie stwarzają zamówienia o wysokich marżach realizowane przy użyciu drukarek oferujących zaawansowane możliwości drukowania

Koncentrując się na kreatywności, można wykonywać zamówienia specjalne oraz wejść na specjalistyczne rynki. Najpierw jednak potrzebne są odpowiednie narzędzia. Szeroka linia hybrydowych produktów atramentowych EFI VUTEk pozwala firmom z branży reklamowej i graficznej oraz branży komunikacji wizualnej rozszerzyć swoją ofertę, aby wejść na nowe oraz wschodzące segmenty rynku. Drukarki produkcyjne do wydruków rolowych/płaskich oferują najlepszą jakość obrazu, technologię LED do druku na szerokiej gamie unikatowych i specjalistycznych materiałów, możliwość korzystania z białych i przezroczystych tuszy, druk wielowarstwowy oraz możliwość korzystania z tuszy przeznaczonych do druku bezpośrednio na podłożach termoformowalnych.

 

Pobierz e-book „Sześć sposobów na podróż do galaktyki nowych możliwości dzięki tuszom, podłożom, powłokom i wyobraźni”. Przedstawia on sześć niezwykle atrakcyjnych technik cyfrowego druku tuszowego, które otwierają wrota do szeregu dochodowych możliwości, spowodują szybki rozwój firmy i wzrost zysków.

 

SZEŚĆ SPOSOBÓW NA PODRÓŻ DO GALAKTYKI NOWYCH MOŻLIWOŚCI

Pobierz DARMOWY e-book już teraz!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj książkę na temat druku warstwowego z użyciem tuszu białego i przezroczystego, która zawiera niezwykłe i kreatywne pomysły w tym zakresie.

DRUK WARSTWOWY Z UŻYCIEM TUSZU BIAŁEGO I PRZEZROCZYSTEGO

Pobierz BEZPŁATNY e-book z pomysłami już teraz!

Zasubskrybuj magazyn EFI Select, aby otrzymywać kwartalny przegląd najnowszych wiadomości dotyczących druku atramentowego, a także analizy przypadków oraz porady pozwalające lepiej wykorzystać możliwości drukark

Leave a Reply