W trakcie ewolucji technologii wielkoformatowego cyfrowego druku atramentowego byliśmy świadkami ogromnych skoków w zakresie jakości obrazu i produktywności.

 

Obecnie drukarki atramentowe drukują obrazy w wysokiej rozdzielczości z szybkością na poziomie produkcyjnym. Zauważamy to w obecnych drukarkach dla punktów sprzedaży, na rynku szybkich drukarek wysokiej klasy, a także w jednoprzebiegowej technologii druku atramentowego, która rewolucjonizuje przejście z rozwiązań analogowych na cyfrowe w branży druku na materiałach falistych i opakowaniach.

 

Krótsze terminy realizacji…
W miarę wzrostu zapotrzebowania na krótsze terminy realizacji (wielu klientów końcowych często wymaga realizacji zamówienia w zaledwie 24 godziny) dostawcy usług druku wymieniają szybkość drukarki jako najważniejszą kwestię podczas podejmowania decyzji o zakupie.

 

…wymagają szybszej technologii.
W miarę jak technologia drukowania atramentowego staje się coraz szybsza, zwiększają się potrzeby w zakresie bardziej wydajnego i zautomatyzowanego przepływu pracy — od szybszego przyjmowania zadań i przetwarzania plików, poprzez wydajniejsze podawanie nośników i rozładowywanie wydrukowanych grafik, aż po szybsze wykańczanie przez wyeliminowanie konieczności przenoszenia arkuszy podczas ich przekazywania z drukarki do obcinarki.

 

Oto 5 najważniejszych powodów, dla których automatyczna obsługa nośników stale zyskuje na znaczeniu podczas podejmowania decyzji o zakupie technologii drukowania atramentowego:

 1. Konieczność pełnego wykorzystania szybkości produkcyjnej drukarki i maksymalizacji inwestycji w drukarkę
 2. Zapewnienie spójności i powtarzalności kolejnych zadań, dzień po dniu itp.
 3. Zapewnienie spójności stosów wydruków na płozach w celu szybszego pakowania i wysyłki
 4. Zapewnienie znacznych oszczędności robocizny:
  1. Eliminacja obecności jednej osoby do ładowania nośników i innej osoby do ich rozładowywania w celu utrzymania szybkości produkcji
  2. Obniżenie kosztów robocizny o 75%, ponieważ jedna osoba może teraz obsługiwać dwie drukarki (1 osoba zamiast 4)
 5. Optymalizacja czasu operatora drukarki w celu skupienia się na bardziej krytycznych zadaniach niż ładowanie i rozładowywanie nośników

 

Definicje opcji automatyzacji.
Istnieje wiele opcji zautomatyzowanej obsługi nośników — od wspomaganej produkcji aż po działanie w pełni automatyczne. Oto jak najważniejsi producenci drukarek definiują te opcje:

 

 • Automatyczne rozładowywanie występuje, gdy materiał jest umieszczany w drukarce ręcznie, a automatyczny system umieszcza wydrukowane nośniki na stosie lub palecie.
 • W przypadku automatyzacji 3/4 nośniki są umieszczane na stole przez operatora, który wskazuje zakończenie ładowania, a następnie rozpoczyna cykl produkcji. Automatyczny system umieszcza wydrukowane nośniki z tyłu urządzenia na stosie lub palecie.

 

 • Pełna automatyzacja — koncepcja „z palety na paletę” — polega na umieszczeniu w podajniku stosu nośników na palecie. Podajnik ładuje nośniki na stół, a następnie przenosi je przez stos przejściowy do drukarki. Wydrukowane grafiki są przenoszone przez stos przejściowy po stronie wyjściowej i przekazywane do w pełni zautomatyzowanej układarki.

 

Przyspiesz produkcję jeszcze bardziej dzięki tym technologiom.
Oprócz opcji automatycznej obsługi nośników dostępnych jest wiele technologii, z których można skorzystać w celu osiągnięcia żądanych wyników. Przyjrzyj się na przykład systemom do cięcia z przemysłową technologią robotyczną lub w pełni zautomatyzowaną, które umożliwiają przenoszenie, rozdzielanie, transportowanie i układanie w stosy wszystkich nośników.

 

Rozważając następny produkcyjny system druku atramentowego, warto zapytać o dostępne opcje automatycznej obsługi nośników.

Leave a Reply