İşlerinizi hibrit baskı makinesinden özel bir rulodan ruloya baskı makinesine geçirmek için 2018 doğru zaman mı?

Süper geniş hibrit baskı makineniz kapasite sınırına yaklaşıyor mu? Hibrit baskı makinenizin yaptığı işlemlerin yarısından çoğu rulodan ruloya işler mi? Yeni büyüme alanları mı arıyorsunuz? Özel bir üretim seviyesi, rulodan ruloya baskı makinesi yerinde olabilir.

 

Hatta, hibrit baskı makinenizin yaptığı işlemlerin %50-60’tan fazlası rulodan ruloya işlerse, özel bir rulodan ruloya baskı makinesi tavsiye edilir. Hibrit makinenizde daha fazla boş zaman bırakacağı için size daha kısa pazara arz süresi sağlayacak ve hem rulodan ruloya hem de sert malzeme uygulamaları için yeni işlere güven içinde teklif vermenizi sağlayacak kapasiteyi temin edecektir. Ve doğru baskı makinesi modeli ile daha yüksek kârlı uygulamalar üretme imkanlarına sahip olacaksınız.

 

Sırada ne var

Özel bir rulodan ruloya baskı makinesi eklemek kulağa cazip geliyorsa, o kalabalık ve karmaşık dünya içinde gezinip işletmeniz için en uygun olan baskı makinesini seçmek göz korkutucu bir işe dönüşebilir. Baskı makinesi üreticilerinin çoğu aynı hikayeyi anlatıyor. Gerçek şu ki, piyasada gerçekten iyi olan çok sayıda baskı makinesi var. Burada, işe başlamak için doğru süper geniş rulodan ruloya baskı makinesini seçmenizi sağlayacak bazı pratik ipuçları bulunuyor.

 

  1. İpucu: Baskı modlarını her zaman karşılaştırın. Her zaman derken ciddiyim. Baskı modları farklı olabilir, bu nedenle daha bilgi temelli bir karar vermek için neyi karşılaştırdığınızı bilin. Test etmekten çekinmeyin!

 

  1. İpucu: Yanıltıcı reklamlara kanmayın: Pazarlama materyallerinde ve satış konuşmalarında çoğu zaman “üst sınır” baskı üretim hızlarına atıfta bulunulur. Bu modlar bazen çok kullanılmayan hızlı veya taslak modları olabilirler.

 

  1. İpucu: Önemli olan hız/kalitedir: Kendinize daima şunu sorun: Müşterilerim nasıl bir görüntü kalitesi bekliyorlar? Sonra, hızları baskı kalitesi ile karşılaştırın. Bu konuya yönelik iki yaklaşım vardır:
  2. Beklenti ve sonucu karşılaştırın: Müşterinizin beklediği görüntü kalitesini belirleyin, sonra bunu baskı makinesinin en etkili üretim özellik(leri) ile eşleştirin. Uyuşuyorlar mı?
  3. Sonuç ve maliyeti değerlendirin: Sizin “en çok gelir ürettiğiniz” modlarınız olan kalite seviyelerini saptayın ve ardından, baskı makinenizin söz konusu kalite seviyesindeki üretkenliğinin işletmenize uygun olup olmadığını belirleyin.

 

Ve unutmayın, daha yüksek üretim hızları için görüntü kalitesinden vazgeçmemeniz veya tam tersini yapmamanız gerekir.

 

Test dosyalarınızı işlemek amacıyla her üretici ile çalışırken baskı sürelerini ve üretkenliği kaydetmek için Kaliteli Baskı Modu Çalışma Sayfasını indirin.

 

  1. İpucu: Mürekkep ve kürleme teknolojileri: Çok fazla seçenek bulunuyor: LED UV, UV, su bazlı, eco-solvent… Sunabileceğiniz uygulama sayısını, üretkenliği ve çalışma süresini en üst seviyeye çıkaracak mürekkep ve kürleme sistemi kombinasyonunu arayın.

 

  1. İpucu: Diğer üretkenlik etkenleri: Baskı makinesinin maksimum baskı genişliğini dikkate alın. Kendinizi belirli bir rulo genişliği ile kısıtlamayın. Daha geniş baskı makineleri tam genişlikte rulolar veya birden fazla rulo ile baskı yapma çeşitliliği sunar.

 

  1. İpucu: Eşsiz baskı modları ve özellikleri: Tekstil arkadan aydınlatmalı uygulamalar için gerekli olan yüksek yoğunluklu baskı gibi çarpıcı, yüksek marjlı uygulamalar üretmenizi sağlayacak özel baskı modları ve baskı özellikleri ve CWC, CWBWC ve Gündüz/Gece gibi eşsiz beyaz modları ve katman yapılandırmaları arayın.

 

  1. İpucu: Ne kadar tasarruf yapabilirsiniz: Malzeme işleme seçenekleri, daha iyi bir güvenilirlik ve gerektiğinde 7/24 işletime uygun endüstriyel bir yapı ile ve hizmet, destek ve eğitim teklifleri gibi maliyet düşürme veya işlem verimini artırıcı çalışmalar ile toplam sahip olma maliyetinizi düşürmenize yardımcı olacak özellikleri yakından inceleyin.

 

Performansınızı, verimliliği ve kaliteyi en üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız. EFI™ VUTEk® 3r ve VUTEk 5r LED rulodan ruloya baskı makinelerine göz atın. Bunları, teknik açıdan piyasadaki en gelişmiş baskı makinelerinden biri olarak göreceğinizi düşünüyorum. Budapeşte, Macaristan’daki Béflex CEO’su László Bárán’ın, sahip olduğu VUTEk 5r süper geniş rulodan ruloya baskı makinesi hakkındaki düşünceleri için bu videolara göz atın.

Leave a Reply