Czy rok 2018 upłynie pod znakiem wymiany drukarek hybrydowych na specjalne drukarki z roli na rolę?

Czy superwielkoformatowa drukarka hybrydowa używana w Twojej firmie pracuje już niemal z maksymalną wydajnością? Czy więcej niż połowa zadań realizowanych przez drukarkę hybrydową wymaga użycia wielu rolek? Czy szukasz nowych możliwości rozwoju działalności? Jeśli tak, prawdopodobnie warto rozważyć zakup produkcyjnej drukarki z roli na rolę.

 

Obserwacje potwierdzają, że jeśli ponad 50–60% wydruków z drukarki hybrydowej wymaga użycia wielu rolek, zalecane jest zastosowanie specjalnej drukarki z roli na rolę. Przyspieszy to realizację zamówień i zwiększy wydajność, pozwalając pozyskiwać więcej zleceń — zarówno obejmujących wydruki z roli na rolę, jak i wydruki na sztywnych nośnikach, ponieważ zwolnią się dzięki temu moce przerobowe drukarki hybrydowej. Gdy wybierzesz właściwy model drukarki, Twoja firma uzyska nowe możliwości i będzie mogła wykonywać bardziej opłacalne zlecenia.

 

Co dalej?

Jeśli zakup specjalnej superwielkoformatowej drukarki z roli na rolę wydaje Ci się interesującym pomysłem, chętnie pomożemy Ci w niełatwym zadaniu, jakim jest znalezienie najlepszego rozwiązania odpowiadającego potrzebom Twojej firmy. Każdy producent drukarek zachwala swoje produkty. Prawda jest taka, że na rynku dostępnych jest wiele naprawdę dobrych drukarek. Oto kilka przydatnych wskazówek ułatwiających wybór właściwej superwielkoformatowej drukarki z roli na rolę.

 

Wskazówka 1: Zawsze porównuj tryby drukowania. To absolutna konieczność. Jakość w poszczególnych trybach różni się, dlatego dokładnie sprawdź te tryby, zanim podejmiesz decyzję. Śmiało przeprowadź odpowiednie testy!

 

Wskazówka 2: Nie daj się zwieść obietnicom marketingowym. W materiałach marketingowych i sprzedażowych szybkość drukowania jest często poprzedzona słowem „maksymalna”. Zdarza się, że podawane wartości dotyczą trybów ekspresowego lub roboczego, których zakres zastosowań jest dość ograniczony.

 

Wskazówka 3: Najważniejszy jest stosunek szybkości do jakości. Zawsze staraj się odpowiedzieć na pytanie: „jakiej jakości obrazu oczekują klienci?”. Następnie porównaj oferowane szybkości z jakością obrazu. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

  1. Porównując właściwości pod kątem zgodności z potrzebami: Określ jakość obrazu oczekiwaną przez klientów, a następnie porównaj ją z parametrami produkcyjnymi drukarki. Czy parametry te zapewniają uzyskanie oczekiwanej jakości?
  2. Porównując właściwości pod kątem opłacalności: Zidentyfikuj poziomy jakości, które są najbardziej opłacalne dla Twojej firmy, a następnie sprawdź, czy wydajność drukarki przy danym poziomie jakości jest odpowiednia do potrzeb.

 

Pamiętaj też, że nie musisz iść na kompromis między jakością obrazu a szybkością drukowania.

 

Pobierz nasz arkusz oceny jakościowej trybów drukowania, w którym możesz zapisywać wartości czasu i wydajności podczas testowania rozwiązań różnych producentów.

 

Wskazówka 4: Technologie tuszu i utrwalania. Dostępnych jest wiele opcji: LED UV, UV, tusze na bazie wody, eko-solwenty… Postaraj się znaleźć takie połączenie tuszu i systemu utrwalania, które pozwoli Twojej firmie najbardziej rozszerzyć ofertę, a przy tym zapewni maksymalną wydajność i oraz jak najdłuższy czas nieprzerwanej pracy.

 

Wskazówka 5: Inne czynniki wpływające na wydajność. Weź pod uwagę maksymalną szerokość drukowania drukarki. Nie martw się ograniczeniem szerokości rolki. Większe drukarki umożliwiają wszechstronne drukowanie na pełnej szerokości rolek oraz z użyciem wielu rolek.

 

Wskazówka 6: Unikatowe tryby i możliwości drukowania. Szukaj rozwiązań oferujących specjalne tryby i możliwości drukowania, dzięki którym Twoja firma uzyska atrakcyjne, opłacalne zlecenia. Na przykład: funkcja drukowania z dużym nasyceniem na podświetlanych podłożach tekstylnych lub unikatowe tryby druku z użyciem tuszu białego i specjalne konfiguracje warstw, takie jak CWC, CWBWC czy dzień/noc.

 

Wskazówka 7: Możliwe oszczędności. Uważnie przeanalizuj funkcje i cechy rozwiązania, które pozwolą Ci obniżyć całkowity koszt posiadania przez zmniejszenie wydatków i usprawnienie procesów. Chodzi na przykład o opcje obsługi nośników, konstrukcję klasy przemysłowej zapewniającą lepszą niezawodność i możliwość pracy przez całą dobę (w razie potrzeby), a także ofertę serwisu, pomocy technicznej i szkoleń.

 

Jeśli zależy Ci na maksymalnej wydajności, sprawności i jakości, zapoznaj się z drukarkami z roli na rolę LED EFI™ VUTEk® 3r oraz VUTEk 5r. Naszym zdaniem są to jedne z najbardziej zaawansowanych technicznie drukarek na rynku. Zapraszamy do obejrzenia filmów, w których László Baran, prezes firmy Béflex z Budapesztu, opowiada o superwielkoformatowej drukarce z roli na rolę VUTEk 5r.

Leave a Reply