Chociażby dlatego, że pozwala uzyskać oszczędności czasu, pieniędzy i nakładów pracy.

Przyjmijmy, że udało Ci się wybrać kilka modeli superwielkoformatowych drukarek z roli na rolę, które są w stanie zapewnić jakość obrazu wymaganą przez klientów z szybkościami, które spełniają Twoje kryteria, a koszty ich eksploatacji nie doprowadzą Cię do bankructwa. Co dalej? Wielu producentów wzbogaca oferowane modele o dodatkowe funkcje zapewniające wiele korzyści, które łatwo przeoczyć.

 

Najważniejsze są szczegóły

Weźmy na przykład wewnętrzną funkcję cięcia i rozcinania i porównajmy ją z opcją zewnętrzną. Jeśli drukarka ma wewnętrzną funkcję cięcia/rozcinania, nie jest potrzebne dodatkowe urządzenie wycinające/wykańczające. Dyrektor finansowy z pewnością ucieszy się z ograniczenia wydatków inwestycyjnych. Oznacza to również, że proces wykańczania wydruków z nowej drukarki będzie wymagać mniej miejsca lub że można zrezygnować ze stanowiska wycinania, także odzyskując miejsce. Odchodzą też nakłady na pracę związaną z wycinaniem i rozcinaniem. Cały proces drukowania i wycinania może obsługiwać jeden operator.

 

Jedna platforma z wbudowanymi obcinarkami i regulowanymi rozcinarkami pozwoli optymalnie wykorzystać miejsce na każdej rolce dzięki możliwości drukowania na pełnej szerokości. Wystarczy ustawić rozcinarki w odpowiednich położeniach na rolce i odpowiednio dociąć nośnik. Pozwala to zmniejszyć ilość odpadów, poprawić efektywność produkcji oraz uprościć cały proces.

 

W przypadku korzystania z opcjonalnego urządzenia drukującego dane identyfikacyjne na odwrocie operator musi tylko odpowiednio nawinąć nośnik. To sprytne urządzenie drukuje informacje o pliku na tylnej stronie nośnika. Dane te ułatwiają identyfikację ukończonego zadania podczas pakowania, wysyłki oraz instalacji. Są to m.in.: identyfikator pliku, data i godzina wydruku, tryb drukowania i numer kopii. Pozwala to zaoszczędzić czas podczas instalacji gotowego wydruku, eliminuje konieczność ręcznego oznaczania arkuszy oraz pomaga uniknąć błędów przy wysyłce. Bardzo przydatny dodatek!

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym László Bárán, prezes firmy Béflex Zrt. z Budapesztu, opowiada o dodatkowych opcjach i korzyściach oferowanych przez superwielkoformatową drukarkę z roli na rolę VUTEk 5r.

Leave a Reply