Yeni gelir kaynakları veya daha kârlı uygulamalar mı arıyorsunuz? Daha fazla aramayın!

Kumaşa baskı işine dikkatlice ve etraflıca bakmanın vakti geldi.

Eğer geniş ve süper geniş formatlı görüntü grafikleri baskısı pazarındaysanız, neler olup bittiğini biliyorsunuzdur. Geleneksel UV inkjet grafiklerin metalaşması nedeniyle kâr oranları azalıyor. Düşük fiyatlama yapma baskısı artıyor. Daha hızlı iş dönüşlerine yönelik talepler çoğalıyor. Bu nedenle rekabetçi olmak için, üretim maliyetlerinizi düşürmeye ve müşterilerinizin en çok istedikleri görüntü grafikleri işlerini almaya devam ediyorsunuz. Ve tüm bunlar teslimat süreniz kısalırken gerçekleşiyor. Belki de daha yumuşak bir yaklaşıma ihtiyacınız var!

Bu yılı afiş yılı yapın.

Kumaşa baskı reklam pazarındaki büyümeyi (buna PATLAMA demek daha doğru olacaktır) ve kumaşa baskı görüntü grafiklerine yönelik artan talepleri mutlaka duymuşsunuzdur. Baskı sağlayıcıların geleneksel UV işlerinin bir kısmını kumaş baskıya geçiriyor olmaları hiç de sürpriz değil.

Nedir bu kumaşa baskı?

Evet, haydi sözlüğü elimize alalım? Kumaşa baskı, görüntü grafiklerinin tekstil veya kumaş malzemesi üzerine doğrudan basılması veya transfer edilmesi işlemi olarak tanımlanmaktadır. Bu terim, fuar ve etkinlik grafikleri, arkadan aydınlatmalı tanıtımlar ve perakende mağazalarına yönelik dekor unsurlarının yanı sıra bayraklar ve afişler de dahil olmak üzere geniş bir baskı uygulaması yelpazesini kapsıyor. Tamamı yüksek kâr oranlı uygulamalar. Bu terim için bir sözlüğe ihtiyacınız yok!

Büyüme etkenleri.

Kumaşa baskı reklam pazarı çok büyük, eşi görülmedik bir büyüme yaşıyor. Hatta IT Strategies’e göre, boya süblimasyonlu dijital kumaşa baskı üretiminin 2015 ile 2020 arasında %8’lik bir yıllık bileşik büyüme oranında (CAGR) büyümesi beklenmektedir.

Alıcılar.

Bu büyümenin nedeni alıcılardır. Kumaş baskılar ve kumaş görüntüler, kıvrımları ve yumuşak dokunuşu koruyarak alıcıların tercih ettiği daha üst sınıf bir görünüm ve his sunuyor. Kumaş baskılar, kırışma olmadan yıkanabilir ve kurutulabilir. İz kalmadan katlanabilir ve tekrar tekrar kullanılabilir. Daha hafif oldukları için nakliye maliyetleri düşüktür ve kurulumu daha kolaydır. Ayrıca vinil veya PVC’ye kıyasla çevreye daha duyarlıdır. Basitçe söylemek gerekirse, müşterilerin özel bir fiyat ödemeye razı olacakları her şeye sahiptir.

Boya süblimasyonlu yazıcılar.

Günümüzde pazarda bulunan dijital boya süblimasyonlu yazıcılar, hiç olmadıkları kadar iyiler. Çarpıcı görüntü kalitesi ve üretim seviyesi verimliliğinden daha düşük mürekkep tüketimi ve kumaş baskının hafif yapısına kadar her şey maliyetleri düşürmekte ve kârları artırmaya yardımcı olmaktadır.

Kumaşa baskı alanında sağlam kârlar elde etmenize EFI’nın nasıl yardım edebileceğini görmek için EFI VUTEk FabriVU serisi kumaşa baskı yazıcılarımızı ziyaret edin. Ve hiç çekinmeden aşağıya yorumunuzu bırakın veya daha fazla bilgi için +90 532 2278617 numaralı telefonları arayarak bizimle irtibat kurun.

Kumaşa baskı reklam pazarına ilişkin temel bilgileri edinmek için ÜCRETSİZ eKitabımızı indirin: Kumaşa Baskı Reklam: Pazar. Fırsat.

 

Leave a Reply