Poszukujesz nowych źródeł przychodów lub zastosowań zapewniających wysokie marże? Mamy coś dla Ciebie!

Nadszedł czas, aby dobrze przyjrzeć się możliwościom oferowanym przez druk na tkaninach.

Jeśli działasz na rynku druku wielko- i superwielkoformatowej grafiki wystawienniczej, dobrze wiesz, jak wygląda sytuacja. Obniżenie marż w wyniku utowarowienia tradycyjnego druku atramentowego UV. Wzrost presji na obniżki cen. Dążenie do skrócenia czasu realizacji zadań. Aby zachować konkurencyjność, ciągle zmniejszasz koszty produkcji i zdobywasz zlecenia na drukowanie grafiki wystawienniczej, której klienci najczęściej potrzebują. Jednocześnie skracasz czas realizacji zleceń. Czas spróbować czegoś nowego!

Niech to będzie rok banerów.

Bez wątpienia znasz już wieści o gwałtownym wzroście rynku druku na tkaninach oraz rosnącym zapotrzebowaniu na grafikę wystawienniczą drukowaną na tkaninach. Nic więc dziwnego, że dostawcy usług drukarskich zaczynają zmieniać specjalizację z tradycyjnych zleceń drukowania UV na zlecenia druku na tkaninach.

Ale co tak naprawdę oznacza druk na tkaninach?

Zajrzyjmy do słownika. Druk na tkaninach jest definiowany jako drukowanie grafiki bezpośrednio na nośnikach tekstylnych albo poprzez transfer na nośnik tekstylny. Termin ten obejmuje szeroką gamę wyrobów drukowanych, takich jak grafiki używane podczas targów i wydarzeń branżowych, podświetlane systemy wystawiennicze i prezentacyjne, elementy dekoracyjne dla punktów sprzedaży, a także flagi reklamowe i banery. Wszystkie te wyroby zapewniają wysokie marże. Nie potrzebujesz słownika, aby zrozumieć, co to znaczy!

Czynniki wzrostu.

Rynek druku na tkaninach rozwija się w zawrotnym, niespotykanym dotąd tempie. Według przewidywań firmy IT Strategies produkcja w branży cyfrowego druku termosublimacyjnego na tkaninach będzie rosnąć w tempie 8% (skumulowany roczny wskaźnik wzrostu — CAGR) w latach 2015–2020.

Klienci.

Przyczyną tak dynamicznego wzrostu są klienci. Wydruki na tkaninach i grafikę wystawienniczą na materiałach tekstylnych charakteryzuje podatność i miękkość nadające im elegancki wygląd, jakiego oczekują klienci. Tkaniny z nadrukami można prać i suszyć bez obaw o marszczenie. Można je składać bez pozostawiania śladów, a także wielokrotnie ich używać. Są lżejsze, co przekłada się na obniżenie kosztów transportu i łatwiejszą instalację. Ponadto mają mniej negatywny wpływ na środowisko niż tworzywo winylowe lub PVC. Mówiąc krótko, oferują wszystko, za co klienci są skłonni zapłacić wyższą cenę.

Drukarki termosublimacyjne.

Cyfrowe drukarki termosublimacyjne dostępne obecnie na rynku są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Od zachwycającej jakości obrazu i wydajności produkcyjnej, przez mniejsze zużycie tuszu, po niewielki ciężar tkanin z nadrukami — a do tego jeszcze niższe koszty i wyższe zyski.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób firma EFI może pomóc Ci szybko osiągać duże zyski w branży druku na tkaniach, odwiedź stronę poświęconą drukarkom z serii EFI VUTEk FabriVU. Możesz także napisać komentarz poniżej [in comment box] albo skontaktować się z nami pod numerem +48 601 426 787.

Aby uzyskać rzetelne informacje na temat rynku druku na tkaninach, pobierz nasz BEZPŁATNY e-book Druk na tkaninach: Rynek. Okazja.

 

Leave a Reply